Юічіро Міура планує сходження на Еверест


80-річний японський лижник і альпініст, знаменитий Юічіро Міура(Yuichiro Miura) представив свої плани цієї весни зійти на Еверест, повернувшись на вершину, яка зробила його знаменитим у 70-ті роки минулого століття.

         У 1970 році Міура спустився на лижах з Південного сідла Евересту (8150м). При спуску перепад висот склав більше 2 км, а по часу зайняв 2 хвилини 20 секунд, правда потім він ще 400 метрів перекидався по кулуару. Дивом йому вдалося загальмувати за кілька метрів до гігантської тріщини. Через це Міуру іноді називають "людиною, яка вперше з'їхала з Евересту на лижах", але частіше йому присвоюють більш смішні титули, на кшталт "людина, яка вперше скотилася (майже стрімголов) з Евересту".
Документальний фільм про цю пригоду 37-річного японця «The Man Who Skied Down Everest» отримав Оскара.

Вся ця затія (коштувала приблизно близько $ 3 000 000) ледь не закінчилася трагічно - головний герой, розкривши парашут для гальмування, впав на живіт і таким чином проїхав великий відрізок шляху, дивом загальмувавши всього в декількох метрів від обриву. При спуску з Евересту він розвинув швидкість до 150 км / ч.


Спуск на лижах з гір стає його новою пристрастю. Він з'їжджає з:

Mt.Kosciusko (1966),
Mt. McKinley (1967),
Popocatepetl (1968),
Towers of Paine (1969),
Mt. Kilimanjaro (1981) зі своїм 77-річним батьком,
Vinson Massif (1983) в Антарктиці,
Elbrus (1985),
Aconcagua (1985).


Після того, як Міура таким же чином прокотився на гірських лижах з семи найвищих вершин світу на семи континентах, в 2003 році він знову повернувся на Еверест і піднявся на вершину вже у віці 70 років, ставши найстарішим підкорювачем Евересту. 26 травня 2008 Міура в черговий раз успішно зійшов на Еверест у віці 75 років.

Гори кличуть в дорогу, і цієї весни японський альпініст планує зробити нову подорож в Гімалаї, щоб забратися на дах світу вже у віці 80 років.
Міура хоче довести своєму японському суспільству, яке, на його думку, перебуває в деякому душевному занепаді і зневірі, що можливості людини безмежні, що і 80-річний чоловік здатний на багато що.

Ну що ж рукоплескаю стоячи!

0 коментарі:

Дописати коментар