На грані можливого. Розділи з книги

Якщо раніше екстремальні ситуації були вибором одиниць, то тепер екстримом захоплюються мільйони. Але чи багато хто знає, як фізіологічні механізми забезпечують функціонування живого організму в найсуворіших і не придатних для його існування умовах? У спеку і в холоді, на гірських висотах, де майже нічим дихати, і в морських глибинах, де «закипає» кров?
Одна з найвидатніших жінок-учених світу Френсіс Ешкрофт піднімалася на Кіліманджаро і занурювалася з аквалангом, пройшла щось на кшталт «хрещення вогнем» у гарячій японської купальні і навіть врятувала життя людині, що опинилася у крижаній воді. Її книга не лише захоплююче читання і науковий твір, а й практичне керівництво по виживанню.

Френсіс Ешкрофт Професор фізіології Оксфордського університету, дійсний член Трініті-коледжу та Лондонського королівського товариства з розвитку знань про природу. Займається дослідженнями інсуліну, викладанням і письменницькою діяльністю.

Книга,вірніше, перша її частина, Життя на вершині, яка і цікавить найбільше, з'явилася у вільному доступі на просторах тирнету.
Читайте!

0 коментарі:

Дописати коментар