Бійка на схилах Евересту

Сімоне Моро(Simone Moro)
Улі Штека(Ueli Steck)
 Джонатана Гріффіта(Jonathan Griffith)
Звірячий оскал капіталізму нарешті докотився на Еверест! На його схилах зчинилася натуральна бійка!

Відомих всьому світові альпіністів, Сімоне Моро(Simone Moro), Улі Штека(Ueli Steck) і Джонатана Гріффіта(Jonathan Griffith) 27 квітня побила ціла купа шерп. І товкли вони їх не на вулицях Катманду, а у висотному таборі, товкли цілу годину.

При чому тут звірячий оскал капіталізму? Ні для кого не секрет, що Еверест-гора надзвичайно дорога, щоб зійти на неї потрібно "відстібнути" чималеньку калитку американських гринов Міністерству туризму Непала.
Саме гроші й послужили, скоріш за все, причиною бійки.
Як? Дуже просто!

Ще якийсь десяток років тому була така собі практика сходжень в датском непальском государствє, коли всі команди самі собі провішували перила з мотузок на горі.

Потім одному не місцевому чуваку(американцю, наче) прийшла в голівку мисля, щоб організацією перил займалась якась одна команда, з місцевих висотних несунів(портери, що носять вантажі альпіністських експедицій набираються з народності шерпа), а всі,хто буде проходити по мотузках будуть за це платити.

От! Камінчик у підвалини бійки і був закладений тоді! Нагадаю, що трійця не була комерційною, вони йшли самотужки, не користуючись навішеними перилами. Вони просто переходили через мотузки шерп, переходили дуже жваво і акуратно, тим паче були між собою навіть не зв'язані! Це, певно, й послужило причиною конфлікту-ми тут, панімашь, мотузки чіпляєм, баблоси хочем загрєбать, а ці буржуї самі, без наших перил, на Гору зібрались!
Підлило олії у вогник і те, що хлопці надто жваво йшли. От у шерпів і зіграла ревність, образа та гординя! Як посміли блєднолиці?
Так чи ні все було, може й дізнаємось колись!

Головному мудаку шерпі показалось щось(може у нього від горняшки мізки закипіли!) очі налились кров'ю(горняшка ж!) і він кинувся на хлопів, які оторопіли від такого нахабства. Вони ж цього не чекали! Вони думали мир, дружба, жвачка! А їх нізащо по пиці! Льодорубом!


"Сімоне Моро ухилився від удару ножа, який розпоров рюкзак. Улі Штек попали каменем в обличчя, розбивши рот; а потім вони втрьох (разом з Джонатаном Гриффітом) були побиті без всяких видимих ​​причин".

Сімоне Моро добавив: 
"Вони сказали нам, що, якщо ми не покинемо Camp2 на протязі години, то сильно про це пошкодуємо".

Моро привіз у Непал власного вертольота, буде працювати пілотом рятівником, а Улі і Джонатан полетять додому, припинивши експедицію.
Ось так! А його по пиці!

Осудив інциндент з непальської сторони Німа Шерпа ( Nima Sherpa), співробітник туристського агенства: Cho-Oyu Trekking (ця група шерп була відповідальна за доставку вантажів і логістику експедицій у своїй компанії): "Той факт, що альпіністи піддалися атаці з боку шерп, дуже сильно може позначитися на іміджі країни і народності шерпа зокрема". 

Смішно все це було би, коли б не було так сумно!
Епоха спокою у Непалі скінчилася? Як ви гадаєте?

0 коментарі:

Опублікувати коментар