Денис Урубко про "війну" на Евересті

Фото звідси:http://en.wikipedia.org
Бійка на Евересті, про яку я писав, зачепила багатьох, породила цілу купу домислів, балачок, суджень, від простих помахувань пальчиком чи мовчанок, до різкого засудження багатьма.

Із тих, хто прямо і відверто розкриває суть конфлікту-Денис Урубко, яскравий і талановитий альпініст.
Шерпы почему-то считают Эверест своей собственностью, забывая, что сами являются частью народа Непала. Эта выдуманная кастовость призвана поднять самооценку, позволяет им свысока смотреть на людей других национальностей, диктовать свои «неписанные» правила. Поэтому, большинству из них глубоко плевать на другие неписанные правила вроде гостеприимства, уважения мастерства, уважение старшего, стремление учиться новому и т.п.
 На жаль, така ситуація виникає не лише на схилах Евересту, таке відношення до "туристо/альпіністо" майже скрізь, де в основі лежать "бабки".
Це у повній мірі стосується не лише гірських районів, згадайте таке ж відношення до багатьох(понаехали тут, панимашь!) у тому ж Криму, де практично мало що робиться для відпочиваючих! Крім парканів вздовж моря, хіба що !
Я не даремно виділив слово майже, тому, що є ще, на щастя, місця, де оте саме бабло, ще не загарбало повністю людський розум.
Все остальное пропитано деньгами. Именно о деньги, как ни парадоксально прозвучит, сломалась группа Моро-Штек-Гриффит.
 На різних форумах звучать заклики зробити шерпам бойкот, перестати їздити у Непал, нехай, мовляв, проживуть трохи без напливу альпіністів/трекерів, менше будуть випендруватись. Не знаю, вихід це, чи ні, але думаю, що без належного осуду всіх, там може мало що змінитись!

Помахають пальчиком черговому шерпа. що зірве зло на неохваченому ними альпіністі чи туристі, відправлять у недільний відпочинок?
А потім, коли все затихне, знову приймуть на роботу?

Хто що думає?

0 коментарі:

Дописати коментар