Денеші.Руїни палацу Терещенків

Дениші-невелике село у Житомирській області, розкинулось у мальовничій місцевості, над річкою Тетерів. Раніше, у 18 столітті носило назву Данаєць. А всього якусь сотню років тому тут був значний промисловий центр-діяв металургійний завод, добували руду та кварц для доменних печей, працював цукровий завод.
Місцевість відомае насамперед своїм санаторієм, місцем тренувань скелелазів та туристів, що тренуються на гранітних скелях берегів Тетерева та Тригірським чоловічим монастирем у сусідньому селі Тригір'я.
На околиці села, неподалік від мосту через Тетерів можна побачити руїни палацу Терещенків, побудованого за проектом архітектора Голандського П.І. Подейкують, що підлога у палаці була викладена золотими монетами, настільки розкішним був маєток. 
Так от, про це довідався головний руський босс, себто цар, дуже розгнівався, мовляв, ну ні фіга собі, по моєму фейсу будуть якісь там цукрозаводчики з холопами ходити і надумав надавати стусанів зухвальцю Терещенку. Тоді хазяїн маєтку наказав поставити всі монети не ребро, а коли приїде босс цар, висипати на дорогу цукор, імітувавши сніг. Та все це не більше як вигадки! Так це чи інакше-невідомо, адже всі цінності пропали відразу ж після того, як сюди прийшли більшовики. Хто б сумнівався!
В останній час появилась була ще одна легенда про те,що палац хочуть відновити і якийсь період такі байки переказували одна одній сільські бабки. Аж поки біля руїн не появились купки будматеріалів.
Тепер уже достеменно відомо, що відомі руїни, разом з клаптиком землі в один гектар, продано...у приватну власність за 108 тисяч гривень. Гроші від оборудки начебто пішли у бюджет денишівської сільради. Ну якщо у держави нема коштів, чи розуму привести свої пам'ятки до ладу, то може новий Терещенко/Порошенко то зробить!
Руїни обліпили табличками. мовляв, хочеш бачити свій фейс на фоні руїн-плати 150 гривень!

Я ж зробив ці фотографії ще коли там не бігали ... з калькулятором!

0 коментарі:

Дописати коментар