Сходження на Казбек

Сходження на Казбек, 5033 м.

Казбек - легендарна гора, одна з найвищих і найкрасивіших на Кавказі, п'яти-тисячник, розташований на сході Головного Кавказького хребта, на кордоні Північної Осетіі Грузії. Висота 5033 м.

У Грузії Казбек називають Мкінварцвері, або більше лагідно - Мкінварі, що означає "гора з крижаною вершиною", осетини звуть гору - Урсхох (Уршхох) - "біла гора", а чеченці - Баш лам - "Гора, що  розтає".


Так от, років зо два тому я, сидячи з Джоні, Лего та Давидом під стінами метео...тьху ти, під стінами альп-притулку "Бетлемі хат", запропонував виготовити два здоровенні металеві кільця, кинути їх у воду, щоб поржавіли! Лега все не міг допетрати навіщо то мені! Та хіба лише Лега! Всі дивились на мене з цікавістю!
-Шо значить нащо?-сказав я, будем творіть легенду, чи то пак, лєгєнду дєлать билью!
-Амірані(цей чувак-Прометей у грузинській міфології!) де був прикутий? Правильно, на прямовисних скелях Казбеку. Ото зробите пару кілець, вони поржавіють, ми їх пришпи...приклепаєм до стіни з п'ятиметровим розмахом і будем показувати різним буржуїнам, на, мовляв, дивись, де Прометей був прикутий!

Це все було прелюдією, красивою байкою, а нижче-серйозна пропозиція!

Літом наступного року планується декілька сходжень на легендарну гору! Для когось, хто піде зі мною, воно буде перше і най-най-незабутнє, для мене, надіюсь, відбудеться 33-тє...
Як правило, на вершину виходять всі здорові люди!

Група 4-8 осіб.
Тривалість програми 8-9 днів.
Дати-для сформованих груп-по домовленості! 
Бюджет-$450.
(трансфер Тбілісі-Степанцмінда-Тбілісі, харчування на маршруті, групове спорядження, дві ночі в хостелі Тбілісі(з сніданками) )

Додатково оплачується авіа-переліт, харчування в містах, особисте спорядження.

За бажанням-поїздка в Кахетію (100Є), з відвідуванням знаменитих монастирів, фортець, духовних центрів, історичних місць.
Додатково авіа-переліт, харчування в містах..


Дана повна програма багато разів пройдена особисто, не скопійована в інших, вона на два дні довша за аналогічні, і у декілька разів насиченіша, ми вийдемо не лише на Мкінварі, а й відвідаємо знамениту Алазанську долину, грузинську Лавру Давид Ґареджа, міста Сиґнагі і Телаві, дістанемо з квеврі та продегустуємо знамените Сапераві!

Не знаєте що таке квеврі?
Це отой, глиняний глечик, поряд з видовбаним із стовбура чаном для вижимання винограду. Чан називається сацнахелі.

Власне, сама програма така:

1-й день. Переліт в Тбілісі / Кутаїсі/Батумі. Трансфер в готель / гестхауз.
У Тбілісі закуповуємо необхідні продукти, і виїжджаємо в Степанцмінду (Казбегі). По дорозі заїжджаємо на оглядини і екскурсію в монастир Джварі, у містечку Мцхета, і у фортецю Ананнурі.

Обід-найсмачніші пасанаурські хінкалі, в містечку Пасанаурі, де нам завжди раді!

2-й день. З селища Степанцмінда піднімаємося на автомобілі до церкви Цмінда Самеба, що підноситься на гірській кручі, над долиною. На галявині, біля монастиря, розбиваємо наметовий табір і ночуємо першу ніч.
Вранці, о 5-й годині, бажаючі можуть проснутися раніше і встигнути на ранкову службу.
Екскурсія в храм. Потім, піднімаючись по схилу ущелини квітів, через 2-3 години виходимо на перевал Саберце (2600 м), і у всіх захоплює дух від краєвидів-звідси добре проглядається весь Казбек.

Невеликий спуск з перевалу до річки, на місце стоянки. Ночівля в мальовничому місці.
(Маршрут від селища до альп-притулку "Бетлемі Хат" на 3650м сильні альпіністи проходять за 6-8 годин. але ж ми їдемо не за рекордами!)

3-й день. Ранком, рухаючись по схилу вгору, проходимо нагромадження каменів лівосторонньої морени льодовика Ґергеті, потім виходимо до колишньої будівлі метеостанції. Тепер тут альпіністський притулок "Betlemi Hut". Розміщення в наметах біля притулку, або за додаткову оплату(25 Ларі) в "номерах" притулку.

4-й день. День для акліматизації. Невеликий підйом (40 хвилин) до маленької церкви на скельному пагорбі над притулком. За бажанням прогулянка під скелі старовинного монастиря Бетлемі (Віфлеєм).

5-й день. Продовження акліматизації. Тренувальні льодово-сніжні заняття, робота в зв'язках, самозатримування на сніговому схилі, робота з мотузкою.  За бажанням і по можливості-вихід на ночівлю на нижнє або верхнє плато (4200-4300 м).

6-й день. Сходження на Казбек! Ранковий підйом, сніданок і таємничий вихід (з метеостанції о 2 годині ночі, з плато о 4-5 годин ранку). Цей день також є резервним днем на випадок неправильної погоди. Спуск на метеостанцію.

7-й день. Резервний день на випадок негоди. Зазвичай, сходження на вершину відбувається на шостий день, тому наступного ранку група, після сніданку і зборів, неквапливо спускається в Степанцмінду, звідки виїжджає в Тбілісі. Ніч в чудовому і гостинному готельчику, прямо в центрі міста, біля "Сухого" моста.
Чому "Сухий"?
Цю, і інші легенди ви почуєте під час поїздки!

8-день. Ранковий від'їзд мікроавтобусом із Тбілісі. Ні, не додому, а в Кахетію, до знаменитої Алазані!

Грузинська Лавра Давид Ґареджа, у кам'янистій пустелі(так, тут є і пустеля!), місто кохання Сиґнагі, монастир Бодбе, де знайшла вічний спокій Свята Ніно, хрестителька Грузії, містечка Цинандалі і Гурджаані - це прогама восьмого дня!

Ніч в Телаві, в сімейному гестхаузі. Ми тут-найдорожчі гості! Святкова вечеря! Біле та чорне(червоне) вино, баклажани з горіхами і часником, мцваді(шашлик), острі, ткемалі, чашашулі...і інші страви від яких паморочиться голова, тріпоче, наче горобчик, серце, гупає у скронях, радіє душа, і задовольняється шлунок.

9-й день. Вставати не хочеться, але ж на столі уже сніданок. Свіжий, тільки-но з тоне(піч), шоті(хліб).

Екскурсія до найстарішого монастиря Грузії-Некресі(4 ст. н.е), колишньої столиці Кахетинського царства-Гремі, Академії Ікалто, де навчався знаменитий Шота Руставелі, автор "Витязя у тигровій шкурі", у древній, і донедавна, Патріарший та найвищий храм країни-монастир Алаверді. Надвечір виїзд в столицю, в готель. Тбілісі вечірній-прекрасний!

10-й день. Тбілісі. Гора Мтацмінда із парком та величезним оглядовим колесом, тбіліський Пантеон, де захоронені відомі діячі Грузії, "Черепаше" озеро, фортеця Нарікале і ще ціла купа місць, які надовго залишаться у пам'яті. Увечері-сірчані бані.

11-й день. Як шкода, що треба відлітати! Ці слова Ви обов'язково вимовите! І обов'язково сюди захочете повернутися!
Сльози, прощання ... виліт.
Здрастуй, Батьківщина!

До бюджету включено:
1.Послуги інструктора;
2.Всі переїзди Тбілісі-Гудаурі-Казбегі-Мцхета-Тбілісі; Кахетія.
3.Групповое спорядження (намети, казанки, пальники, газ, мотузки);
4.Дворазове харчування на маршруті, та в Кахетії, чай, кава; Вегетаріанське, та інше харчування обговорюється заздалегідь!
5. 3 ночівлі в хостелі Тбілісі, 1 ніч в Телаві.
6. Всі екскурсії по програмі.

У кожного учасника повинна бути своя маленька аптечка, що не виключає наявність загальної!

У бюджет не включено:
1. Авіапереліт в Грузію і назад;
2. Медична страховка.
3. Харчування в Тбілісі/Кутаїсі/Батумі. (Обід і вечеря на 10-й і сніданок 11-го дня)
4. Переїзд Кутаїсі-Тбілісі-Кутаїсі, Батумі-Тбілісі-Батумі (~ $ 20)
5. Особисте спорядження і особисті витрати.

УВАГА! 
Головний обов'язок гіда-інструктора-своєчасне прийняття правильного рішення, життя і здоров'я кожного члена групи! Лише при дотриманні і виконанні правил та вказівок інструктора можливе захоплююче і красиве сходження!

Старий Тбілісі
Фортеця Ананурі
Церква Цмінда Самеба Ґерґетіс

Стоянка
Альп-притулок "Betlemi Hut"
Табір в снігах
Церква "Шатро Авраама", 4100м
Сонячні ванни
Нижнє плато
На сходженні
Спуск
Вернісаж біля "Сухого" моста
Тбілісі

Монастир Давид Ґареджа
Келії монахів монастиря Удабно

Так народжується грузинський хліб-шоті
Академія Ікалто
Тбілісі вечірній
Парк на горі Мтацминда
Тбілісі з висоти пташиного польоту

2 коментарі:

Очень интересное предложение. Прям аж засвербило в одном месте. =)
А людей без опыта восхождений на "большие" горы и без опыта восхождений в связках тоже возьмете?

Так и гора ведь легендарная!
Беру всех здоровых! Без опыта тоже-я там всё-равно занятия провожу по прохождению склонов, самозадержанию, ходьбе в связках, ледовые занятия.

Дописати коментар