Фільм "Все пропало"

"Все пропало"-саме так називається фільм, який вчора відкривав 4-й Міжнародний кінофестиваль в місті Одеса. І здається організатори фестивалю зробили це не дарма-фільм виглядає метафорою на останні події і з самим фестивалем, вірніше, його організацією, і взагалі з життям.

По-перше, головну роль у стрічці грає Роберт Редфорд. Власне, головна роль - вона ж і єдина, до того ж, обходиться майже без слів. По-друге, двогодинна боротьба зі стихією, яка триває за сюжетом майже десять днів, - це, мабуть, найкраща метафора для опису того, які зусилля треба докласти, щоб організувати в нашій країні кінофестиваль такого масштабу, як ОМКФ. Хіба що замість контейнера, який завдав непоправної шкоди яхті, на фестивалі - дірки в бюджеті, замість штормів - несподівані зміни в програмі, а замість голоду і спраги - організаційні форс-мажори. Однак, як і герой фільму, організатори ОМКФ не здаються до останнього, навіть коли все начебто пропало.

В оригіналі фільм називається "Не згасне надія" і розказує про яхту, що дрейфує десь в Індійському океані. В яхту врізається важкий контейнер що випав з борту танкера. Капітан яхти, він же і її єдиний пасажир, прокидається від того, що його каюту заливає вода, і з цього моменту починається його боротьба зі стихією. 

Він примудряється закрити пробоїну і вичерпати десятки літрів води, переживає один сильний шторм, а після другого перебирається на надувний рятувальний човен. Вчиться визначати своє місце розташування по сонцю, намагається ловити рибу і винаходить нетривіальний спосіб опріснювати морську воду. Подає сигнали величезним вантажним кораблям, які пропливають повз, не помічаючи крихітну човен.
 Зневірившись, пише несамовиту записку і викидає її в море, закрутивши в банку. І навіть не зупиняється перед тим, щоб спалити свою надувний човен - все в надії на порятунок.


0 коментарі:

Дописати коментар