Сходження на Еверест в 2014 році офіційно припинені.

Всі альпіністські сходження на Еверест у 2014 році, з південної, непальської сторони-офіційно зупинено!
Таке безпрецедентне в історії альпінізму рішення було прийнято 24 квітня 2014 року на тлі наймасштабнішої трагедії в історії альпінізму на Евересті: 18 квітня 2014 на висоті 5800 метрів при сходженні лавини загинули 16 людей.

Буддійський монах проводить церемонію поховального спалення тіла загиблого шерпи Ang Kaji Sherpa

Принаймні про це повідомив знаменитий блогер Евересту - Аллан Арнетт, який зараз перебуває в Базовому таборі Евересту

21 квітня пошуково-рятувальна операція була припинена. За офіційними даними уряду Непалу в лавині: 13 людей загинули, 3 людини зникли безвісти (вони також вважаються загиблими).
Хоча багато ЗМІ вказали, що всі загиблі були шерпами, це не так. Троє з 16 були членами інших, набагато більших етнічних груп: ґурунґи, таманги, і один був членом касти індуїстської Chhetri.

Вчора також було прийняте рішення про продовження строку дії пермітів, куплених експедиціями у 2014 році, на наступні 5 років.
Пізніше надійшло повідомлення від міністра Туризму Непалу "Ті, хто хоче піти з Евересту, і ті хто хоче залишитися на ньому в сезоні 2014 можуть зробити свій вибір абсолютно вільно. Ніяких санкцій від уряду Непалу за будь-який їх вибір не буде" - сказав Бхмім Ачарья, після наради в Базовому таборі Евересту.
Офіційне рішення керівництва Непалу 24 квітня 2014 року

                                                         ПРЕС РЕЛІЗ
"Сьогодні делегація високого рівня на чолі з міністром культури, туризму та цивільної авіації Бхиме Ачарья відвідала базовий табір Евересту, де пройшло обговорення ситуації, що склалася з гірськими гідами, керівниками експедицій і всіма іншими зацікавленими представниками різних організацій.

У ході обговорення, міністр закликав сторони продовжити експедиції у весняному сезоні 2014 року і приступити до виправлення зруйнованих сходів і мотузок. Під час обговорення частина альпіністів також висловили бажання продовжити сезон сходження.

Однак, якщо деякі експедиції захочуть достроково залишити Еверест в 2014 році і звернуться до Міністерства з проханням про пролонгацію дії куплених цього року дозволів, Міністерство зробить відповідні дозволи і продовжить дії дозволів на найближчі п'ять років для тих учасників експедицій , хто відмовився від сходжень навесні 2014 року.

Тим самим, Міністерство настійно просить усі експедиційні команди підтримати сезон сходження 2014 на Еверест, оскільки було зроблено дуже багато для завершення цих експедицій"

Мадху Судан Бурлакоті

прес секретар

Міністерство культури, туризму та цивільної авіації

24 квітня 2014

Одним із невизначених моментів у зупинці сезону 2014 на Евересті стає довгострокова перспектива комерціалізації вершини світу. Адже з урахуванням підвищення зарплат шерп (як вони самі того вимагають ), варто врахувати, що вони отримують її не з казни Непалу. а безпосередньо з кишені своїх іноземних клієнтів, суттєво зросте і без того захмарна ціна для участі в спроби підкорення Евересту.

Але й тут не все так просто... збільшення ціни за Еверест призведе до зменшення бажаючих на неї піднятися; а трагедія 2014 безумовно призведе до більшої обізнаності небезпеки і ризиків альпінізму в Гімалаях. Відповідно, на Евересті може зупинитися зростання кількості "туристів", яке було відзначене з 2000-х років аж до нинішнього моменту.

0 коментарі:

Дописати коментар