Велосипедна подорож із Лхаси в Катманду

Тотемний стовп. Тасманія
Велосипедна подорож із столиці Тибету Лхаси, в Катманду, Непал. Нічого б в такій мандрівці не було б екстраординарного якби не той факт, що британець Пол Прітчарт(Paul Pritchard) має паралізовану праву частину тіла!

У минулому Пол був скелелазом, і в 1980-90-ті роки вважався чи не найсильнішим у всій Великій Британії. Завдяки йому, і його книзі світ взнав про існування найдивовижнішого скельного витвору на планеті-так званого Тотемного стовпа(Totem Pole) який знаходиться на мисі Хей (Cape Huay), на південному сході острова Тасманія. 

Ширина цього дивного долеритового стовпа всього чотири метри в основі, і має він висоту 65 метрів!. Подібні скельні породи можна зустрічати в різних місцях, де в минулі часи були виверження вулканів! 
Скелелаз на Тотемному стовпі. Острів Тасманія
Такі я бачив, наприклад, на схилах Ельбрусу, коли виводив групи на акліматизацію до Льодової бази і водоспаду "Дівочі коси"перед сходженням на Ельбрус. Є базальтово-долеритові виходи, схожі на труби оргАну, і біля поляни Азау, в тому ж таки Приельбруссі. Але всі вони порівняно із Тотемним-крихітки! 
Тотемний стовп. Скелелаз при проходженні Тотемного стовпа.
Тотемний стовп-бажана ціль для багатьох скелелазів світу! Під час одного з таких сходжень, у 1998 році, падаючий камінь попав у Пола, пробивши йому голову, спричинивши тим параліч правої частини тіла, втрату пам'яті, та проблеми з мовленням. 
Тотемний стовп. Тасманія
Багато хто після подібного звикається з думкою про інвалідність, але Пол не здався! Довгі роки тренувань і жага до життя змусили хворобу відступити, і у 2011 році Пол проходить скельний маршрут в Уельсі, а наступного року їде у весільну подорож із своєю дружиною з Тибету в Непал, добираючись при цьому аж в базовий табір Евереста! 
Канатоходець на Тотемному стовпі.
Ще одним дивним моментом у всій цій історії є те, що дружина Пола, Керол Херст (Carol Hurst), теж інвалід. Вона страждає артритом!
Разом вони проїхали на велосипедах 1150 кілометрів через Гімалаї! Фіналом став короткометражний фільм, який я всім пропоную переглянути!

0 коментарі:

Дописати коментар