Говерла-2015

Повернувся з групою в суботу з Карпат.
Багато вихідних на роботі, відпустки, тому, щоб не втрачати час і не нудитись у Києві, махнули на два деньки під Говерлу з Петросом. Двоє учасників самостійно пішли на сходження на Петрос, а я з переважною більшістю-на акліматизацію для сходження на Говерлу.

Будинки Козьмещика
На стежці до полонини Гропа
На лісових стежках ще доволі снігу, проте сонячні промені все сильніше прогрівають землю і снігова ковдра доволі швидко тане.
У сосновому лісі
У сосновому лісі
У перший, по приїзду, день погода стояла чудова, світило сонечко, горобці, і інші орли вільно літали в небі, одні аж під хмарами, інші-між гілками лісу, чатуючи щоб ті, верхні, не надерли хвостів малим.
Підйом на полонину Гропа
Покинуті колиби полонини Гропа
Колись тут буяло життя пастухів, мукали корови, мекали вівці, бекали барани, гавкали собаки, пастухи збирали молоко, робили бринзу, сир, інколи пили горілку...а зараз нічого цього немає, лише покинуті, напіврозвалені колиби зустрічають подорожників пустими, роззявленими ротами дверей, і очицями віконець.
Ніхто не мекає і не бекає...
Полонина Гропа. Видно Говерлу.
Полонина Гропа
Полонина Гропа
На полонині посиділи в/під колибою, вмололи пару банок консервів з хлібом, відхекались і...побігли вниз, в притулок, до газди Василя.

Років два тому дорогу до Козьмещика впорядкували, всипали жорствою, підлатали місцями. Потихеньку лісовози(Національний парк, до речі!) приводять її в звичний для цих місць вигляд. Те, що тут нацпарк-не спиняє нікого, десять машин-сюди, парочка-туди...гешефт гарний!
Туристи?
Які туристи?


Акліматизація пройшла чудово!

2 коментарі:

Шикарные фото.

Опублікувати коментар