Землетрус в Непалі. Загинуло 65 альпіністів

Землетрус в Непалі, магнітудою 7.9 балів, з епіцентром за 300 км від Катманду, стався в цій гімалайській країні вчора. Можливо загинуло 65 альпіністів, про що сповістив канал CNN IBN. Зараз на схилах Евересту триває рятувальна операція.


За даними президента Асоціації альпінізму Непалу Анг Черінг, більше 60 людей також отримали поранення і будуть відправлені вниз в першу чергу, 22 з них вже відправлені першим рейсом прибув вертольота.

Внаслідок землетрусу велика лавина зійшла із схилів найвищої гори світу-Евересту, поховавши частину базового табору альпіністів, які готувалися до сходження, біля основної траси на вершину, в розпал сезону її підкорення. 

За оцінками міністерства туризму Непалу, з понад однієї тисячі альпіністів, що перебували в момент початку землетрусу, на схилах гори Еверест, приблизно 400 є іноземцями. Частина альпіністів вже почала сходження і була захоплена лавинами в різних проміжних таборах, зараз вони знаходяться в безпеці, але через пошкодження маршруту їм важко спуститися самостійно, і вони змушені чекати евакуації.

Землетрус в Непалі магнітудою 7,9 бали, з епіцентром між столицею Катманду і містом Покхара став найпотужнішим у цій країні за останні 80 років. Кількість жертв вже перевищила 1800 осіб.

0 коментарі:

Дописати коментар