Загинув Дін Поттер

16 травня, внаслідок невдалого подвійного стрибка у вінґс'юті, зі скель парку Йосеміті, загинув 43-річний Дін Поттер, соло-скелелаз, альпініст, бейс-джампер, бейсланер, хайлайнер, видатний екстремал, який відомий своїми сольними першопроходами і сходженнями без страховки. Про це повідомили NBC News та Climbing

Удвох з напарником, 29-річним Ґремом Хантом, Дін стартував із скельного виступу Тафт Пойнт, з висоти 2,3 км. За польотом спостерігала його дівчина, яка втратила їх з поля зору, повідомивши, що так і не побачила відкритих парашутів.

Рятувальники відразу приступили до пошуків, але тіла вдалося знайти лише наступного дня, 17 травня. Парашути не були відкриті...

Бейсджампінг у парку Йосеміті офіційно заборонений.
"Це велика втрата для нас", заявив наглядач парку Скотт Ґедіман.

Дін відомий був завдяки багатьом екстремальним проектам, а також тим, що частенько літав із своїм собакою Віспером, про якого навіть зняв фільм.

У 1993 р., Поттер вперше спробував слеклайн, і в перший же день зміг пройти всю стропу і розвернутися. З тих пір він став ходити хайлайн (стропа, натягнута на великій висоті), іноді без страховки.

У 2003 р Дін Поттер почав стрибати бейс. З часом об'єднав бейс-стрибки з лазінням фрі-соло та проходженням хайлайн, використовуючи спеціально сконструйований парашут замість страховки.

У 2008 р пройшов маршрут Deep Blue Sea, на вершину Ейгер з BASEовим парашутом в якості страховки.

Рекордний його політ за часом, в повітрі, у вінгс'юті - стрибок з Ейгера в листопаді 2011 р, який тривав 3 хв. 20 сек. до відкриття парашута, за цей час він полетів близько 7,5 км по горизонталі і більше 2700 м по вертикалі.

Поттер став першим, хто в 2012 р пройшов вільним лазаниям Ель-Капітан в Йосеміті за маршрутом «Freerider».

0 коментарі:

Дописати коментар