Світлове шоу на Snake Dike, Yosemite

Маршрут на Half Dome, Snake Dike III 5.7 R
Фото Chris McNamara
29 серпня 2015 року, альпіністи, за допомогою оснащених 39-ма сонячними батареями, LED ліхтарів на маршруті Snake Dike (5.7 R) вершини Half Dome, у Національному парку Йосеміті(Yosemite) , створили реальне топографічне відображення маршруту.

Червоне світло освітлювало всі болти і якорі, в той час як біле світло підсвічувало частину маршруту.
Світлове шоу тривало близько п'яти годин, перш ніж команди почали спуск. Ця робота була присвячена святкуванню американської альпіністської асоціації (ASCA), яка встановила більше 14000 болтів/гаків по всій Америці і за її межами протягом останніх 18 років.
Маршрут Snake Dike (5.7 R) на Купол(Half Dome) - 8 мотузок лазіння по плитах і виступаючому з них на півметра-метр округлому скельному гребінцю-дайку, рельєф схожий на плити гори Сокіл.
Треба сходити обов'язково! Хоча на це піде цілий день: 3-4 години підходу з непростим орієнтуванням, потім маршрут, потім 12 кілометрів спуску по відміннію стежці.
Самі по собі підхід і спуск - гідні розваги, дуже пізнавальна та екскурсія з чудовими видами.

Маршрут R(великі прольоти між точками страховки) не страшний, оскільки відноситься до складності 5.3-5.4. Але якщо дощ, то треба валити вниз, для цього потрібні 2 мотузки, оскільки у верхній частині болти є тільки на станціях, проміжних немає, та й нічого "покласти" неможливо.

На спуск з вершини треба обов'язково взяти рукавички, краще грубші, бо  спускатися доведеться по сталевому тросу.
У вихідні маршрут краще не лізти.
Маршрут Snake Dike, видно виступаючі гребінці-дайки

0 коментарі:

Дописати коментар