Гірський похід по Сванетії-трек вздовж Безенгійської стіни

Гірський похід по Сванетії-трек вздовж Безенгійської стіни.

Південні схили Головного Кавказького хребта. На цій, сонячній стороні розкинулися землі Сванетії  - дивовижного гірського краю в республіці Грузія.

Вільна Сванетія - край, що ніколи не знав поневолення, і з гордістю та виключною сміливістю відкидалися будь-які напади. Зараз край включає в себе 2 райони: Местійський, із центром у Местіа (Верхня Сванетія) і Лентехський, з центром у Лентехі (Нижня Сванетія).

Саме у Верхній Сванетії знаходиться найвищий населений пункт в Європі, в якому постійно проживають люди - (2200 м. над рівнем моря) громада Ушгулі (Ушгулі). Громада складається з чотирьох сіл-Жібіані, Чвібіані, Чажаші, Мурквелі.

Дівоча, майже незаймана природа, альпійські долини в оточенні найвищих гір, високі сванські вежі в кожному селі краю, створюють неймовірні краєвиди. Звідси беруть початок великі річки Інгурі, Кодорі, і Цхенісцхалі.

Унікальний край, що зберіг до теперішнього дня свою первозданність. Найвідоміша ознака Вільної Сванетії, її візитна картка - бойові вежі висотою 10 - 20 метрів кожна - слід колишніх боїв і кровної ворожнечі. Вважається, що вони споруджені в 12-1З століттях під час "золотого сторіччя" Сванетії, коли в Грузії царювала знаменита цариця Тамар.

Іноді, намагаючись уникнути кровної помсти, чоловіки відсиджувалися в баштах роками, забираючи з собою жінок і дітей, продовольство, воду, боєприпаси.

Історія народу сванів, гордого і волелюбного, який зберіг свою мову і звичаї, налічує кілька тисяч років. Народ Сванетії ніколи не знав кріпосного права, а дворянство носило умовний характер.

Споконвіку традиційним заняттям було створення живописних виробів з міді, бронзи і золота, крупиці якого річка Інгурі несе за течією разом з піском.

Легенда про Золоте Руно-це легенда про Сванетію. про країну колхів-Колхіду.

Альпінізм - національний вид Сванетії, слава якого пов'язана з легендарною Ушбою - вершиною, що грізно височіє у небі. І далеко за межами краю відоме прізвище найтитулованішого альпініста Сванетії - Михайла Херґіані.

Пропоную захоплюючу програму красивого, двотижневого активного туру по південних відрогах Головного Кавказького хребта, по краю, в якому народжуються хмари - трек уздовж Безенгійської стіни-по Сванетії.

Чому зі мною?
Це-не дорого!
Це-оригінально! (І не банально!)
Це-неповторно! (Кожен маршрут різний, не цікаво весь рік ходити однією стежкою!)
А ще тому, що я сам ходив по багатьом тутешнім маршрутам, маю інструкторський стаж, у мене тут багато друзів, я жив і працював у Грузії.
Я її обожнюю!

Група 4-10 чоловік(Хоч і двох можу повести!).
Тривалість 12 днів.
Витрати-$300
Дата проведення: (числа уточнюються!)


День 1 - Літак. Небо. Привіт, Тбілісі! (Батумі, Кутаїсі)
Зустріч в аеропорту, переїзд в хостел. День в прекрасному, старовинному місті.

День 2 - Трансфер в Латалі, початок маршруту. Розташування в хостелі.

День 3 - Радіальний вихід до ушбинского льодопаду, повернення в Латалі.

День 4 - Перехід через перевал Гуль (2960 м) в Местію, адміністративний центр Сванетії. Розміщення в хостелі.

День 5 - Перехід Местіа-р.Мурквам-перевал Нюрміш (2А, 3600 м) Ночівля під перевалом, в наметах.

День 6 - Ранкове сходження на вершину Бангурьян (3840 м) Вершина і перевал - одні з найкращих оглядових точок на південних схилах ГКХ! Спуск по льодовику Зер і Твібер, вихід на "нижні кітлодські ночівлі".

День 7 - Ранній вихід і перехід на "верхні кітлодські ночівлі", звідти на перевал Семи (2А, 3850 м) Ночівля на перевалі. Заради того, що можна побачити з перевалу, вартувало подолати тисячі кілометрів! Види, що відкриваються звідти незабутні!

День 8 - Ранній вихід без зайвого, щоб до світанку встигнути вийти на пік Ойя (1Б, 4050 м, 50 хвилин від табору) Те, що побачите з вершини, в світанкових променях сонця, змусить вас плакати! Але ж ви не будете! Ви будете співати старовинну пісню сванів - "О, Ліле!" - Гімн Сонцю, настільки прекрасна панорама відкриється вашому погляду! Спуск в с. Жабеші, звідки є можливість спуститись в Местію для бажаючих завершити похід.

День 9 - Перехід з села Жабеші через хребет Заґарі (перевал Угир 1920 м) в долину річки Адішсчала і повз села Адіші до льодовика Лардаад Адіш, біля самого підніжжя красуні-гори Тетнульді. Ночівля в таборі.

День 10 - Вранці вихід і підйом на нескладний перевал Чхутніері (2720 м), яка також є прекрасною панорамної точкою. З перевалу спуск у долину річки Халдесчала і підйом до льодовика Зарешо Халде, біля підніжжя піку Джангі (5058 м). У місці установки табору є нарзанні ванни - прекрасний відпочинок після важкого переходу!

День 11 Ранній вихід з табору, перехід річки Халдесчала і підйом на перевал Каретта (1А, 3290 м). Спуск у верхів'я річки Інгурі. Табір біля гірського озера, прямо біля підніжжя найвищої вершини Грузії Шхара- (5200 м)

День 12.  Вранці спуск від озера в громаду Ушгулі, яка є найвищим в Європі поселенням, в якому постійно проживають люди.
Громада складається з чотирьох сіл - Жібіані, Чвібіані, Чажаші і Муркмелі.

Тут активний трек закінчується. Ми відвідаємо музей ікон у Чажаші, храм Ламарії (Богородиці), який стоїть на пагорбі, над селом Жібіані, на найвищому місці в громаді, на тлі стіни величної Шхари.
Від'їзд в Местію,
Звідси бажаючі можуть відправитися на морський курорт Анаклія, або Батумі.

В маршруті можливі зміни!
Погода, там, горняшка...чи вкрали когось... :)
Тому далеко не відходимо від інструктора! :)

Витрати-$300
За що ви платите?
1. За трансфер у Местію. (Ушґулі-Местія також!)
2. За чотири ночі в хостелі.
3. За харчування в поході.
4. За правильне і своєчасне прийняття рішень гідом-інструктором.
5. За групове спорядження(намети, аптечка, кухня)

За що платите додатково і самостійно?
За літак в Грузію, і назад, до себе додому!
За ресторани/бари/стриптиз/казино!
За особисте спорядження!
За страхування!
За сувеніри!

За що не платите?
За краєвиди!
За пейзажі!
За погоду!
За фото!

Наприклад, ось такі!


Красиво, так?
Їдемо?

0 коментарі:

Дописати коментар