Трек по Сванетії-краю, де народжуються хмари

Сванетія-край, де народжуються хмари!
Сванетія-одна із перлин в царській короні Ґрузії!

Той, хто хоч раз побував тут, буде прагнути повернутися сюди знову і знову, той залишає тут частинку своєї душі і серця, щоб потім, сидячи зимовими вечорами вдома, у кімнаті, мрійливо розглядати фотографії, наприклад, знаменитої Ушби, і згадувати!

Згадувати будете неперевершений краєвид з вершини Банґур'ян, у гарну, сонячну погоду, або п'яти-метрову видимість, у туман і дощ, десь, біля озер Корульді.

Будете згадувати, як хапалися за серце, присідаючи на лавочку, щоб не впасти від втрати свідомості, біля альпіністського притулку "Betlemi Hut", який могутнім дирижаблем пливе на три-кілометровій висоті, серед хмар.

А позаду лагідно(інколи і грізно!) підпирає спину велетень Мкінварцвері, шепочучи на вухо легенду про Амірані-Прометея, і запрошуючи на сходження.

Будете згадувати лиця нових друзів-Джоні, Леґа, Давида, Гогу, Ґурама, Дато, Тато, Ніко, Манани, Ксенії...і десятків інших, які запам'ятаються на все життя, в перший же день життя в гостинній країні, які стануть як рідні брати!

Саме життя, а не перебування у поході! Тому що похід-це і є маленьке життя! А продовження-ваша кімната, і фотографії з походу, ваші враження!

Саме сюди, в країну тисячі веж ми прокладемо свій шлях! Сюди, наче до сестри рідної неньки, ми привнесемо частинку рідної України!
Дві рідні сестри, два серця-одна душа!

Ніякі гроші не варті таких вражень!

Поїхали?

Ми побачимо:
Гори. Багато гір. На багатьох з них буде повно снігу! Буде багато льоду, з великими, страшними і чорними тріщинами. Синє, безхмарне небо. І може туман з дощем. Маленькі акуратні(і великі теж!) хатки, які приліпилися по гірських схилах.

Ми спробуємо справжні сванські кубдарі, яку відрізнятимуться від куплених у вашому місті, як небо і земля. І, якщо пощастить, скуштуємо справжній, класичний, сир сулуґуні, із буйволиного молока! Саме так, він готується з молока буйволиці!
Ми скуштуємо справжні хінкалі та хачапурі.
Але вже в Тбілісі, чи Кутаїсі, тому що їх не готують у сванів!

За законами жанру, мені далі потрібно написати нитку маршруту і кількість днів, які ми будемо топати по горам і долинам.
Щоб взнати країну, мало 10 днів, мало року, а декому не вистачить і життя!

Ми постараємось підняти завісу і заглянути в шпарку. Широко відкритими очима!

Бюджет: $250 
9 днів.
4-10 людей.


1 день. Літак. Небо. Ґрузія. (Збір групи в Тбілісі,  або Кутаїсі, або Батумі. Ух ти, як красиво! Диви-диви. що то? Ах, як смачно! Можна ще?)

2 день. Автобус. Дорога. Латалі.(День трансфера із зупинками на обіди)

3 день. Латалі. Ушба. (Ні не гора, а льодовик. Подивимось. Помріємо...хто зна, мо' у мене в групі майбутній ушбінець!)

4 день. Ранок. Перевал Гуль. Местія. Дім Херґіані. (Ні, не музей! Ми будемо жити у племінника того самого знаменитого Мінаана! Про озера Корульді краще помовчати-їх треба бачити!)

5 день. Местія. Чалаадський льодовик. Музеї. (Насолоджуємося красою околиць сванської столиці, мацаємо руками блакитний лід, радіємо. наче діти!)

6 день. Громада Мулахі (У ній з десяток сіл, у всіх на слуху Жабеші, туди ми і вирушимо)

7 день. Адіші. Перевал Чхутнієрі. Іпралі (Простий і не складний перехід через перевал. Ночуємо в наметах біля великого фал...вежі кохання!)

8 день. Іпралі. Ушгулі. Шхара. (І оця річечка і є та грізна Інґурі?! Так подумаєте ви за селом Жібіані, аж під Шхарою! Багато люду вперто називають Ушґулі селом, але це не так! Насправді, такого села просто не існує! Є громада Ушґулі, в яку входить чотири села-Жібіані, Чвібіані, Чажаші, Мурквелі. Ночуємо в наметах під величною, безенгійською вершиною, та насолоджуємось неповторними краєвидами) 

9 день. Местія. (Повертаємось у Местію, переповнені враженнями від гір, краєвидів. людей, сонця, неба, ще людей, гостинної країни, ще людей. Всім радісно, всі сміються. хтось сумує, може навіть і плаче...мусить же хтось пустити сльозу, що залишає цей край на деякий час!)

Не плач, і не сумуй. скажуть всі-ти обов'язково сюди ще приїдеш!

Ах!
А як же море?
Море...Анаклія, курорт за дві-три годинки, Батумі за п'ять-шість. Тому що вниз, з гір.
Але з зупинкою на обід.

Бюджет: $250
За що ви платите?
1. За трансфер у Местію з Кутаїсі. або Зуґдіді. (Ушґулі-Местія також!)
2. За чотири ночі в хостелі.
3. За харчування. (Крім першого дня-це самостійно!) Готуємо самостійно.
4. За правильне і своєчасне прийняття рішень гідом-інструктором.
5. За групове спорядження(намети, аптечка, кухня)

Витрати додаткові і самостійно?
За літак в Грузію, і назад. до себе, додому!
За ресторани/бари/стриптиз/казино!
За трансфер в Кутаїсі, або Зуґдіді!
За особисте спорядження!
За страхування!
За сувеніри!
За море!

За що не платите?
За краєвиди!
За пейзажі!
За погоду!
За фото!І знову ах!
В маршруті можливі зміни!
Погода, там, горняшка...чи вкрали когось... :)
Тому далеко не відходимо від інструктора! :)

То що, їдемо?

0 коментарі:

Дописати коментар