Велосипедом по Румунії. День 1. Кордон

Потрібно було привести себе у форму перед літніми сходженнями, тому я вибирав між Татрами та румунськими Карпатами. Зважаючи на невтішні прогнози погоди на травневі дні, у Словаччині, вирішив в останній день їхати в Румунію.  Зібрав речі-і на потяг!

Добравшись наступного ранку до Рахова, дістав з чохла, та зібрав велік. 
Поїхав. 

У місцевому, приватівському банкоматі зняв 200 гривень, у В. Бичкові докупив харчів-банан, на базарчику, який зразу ж з'їв, і в магазинчику карамельок 200 гр., желейок упаковку, горохову кашу, суп харчо, рисовий суп, та одну мівіну. 
Дороги місцями так собі, місцями лайно. Радує те, що їх почали робити.
Припікало, проте лісовими ділянками їхалось чудово. Джерела з водою зустрічаються постійно. Крутив, ні про що не думав.Асфальт місцями відмінний


Інколи дрантя
Ось і центр Європи. Правда, лише географічний. Про Європу поки що не нагадує нічого.


 

Кілометр до прикордонного переходу-бруківка, трясусь помаленько собі. Перед шлагбаумом прикордонник, під будкою:-Аусвайс?
Бачу спереду чорні хмари, на їх фоні райдуга. В селі якомусь дістає коротка гроза, ховаюсь до забігайлівки, при дорозі. Два столики під навісом, п'ятеро румунів за спиною квасять пиво під теревені.


Майже на ходу "дістаю із широких штанин" з кишені джерсі біометрик.
-Щасливої дороги!-чую вже в спину.
У самому пункті грудаста митниця перевірила паспортину, і теж побажала щастя.
Потім талончик у віконечку, і гарна така прикордонниця, якій віддав талончик:
-Куди це, Ви, такий спортивний?
-Прокатаюсь в Ізмаїл.
-Ого! Скільки ж часу ви будете...
-Та днів п'ять, що тут їхати.
Міст у Європу на вигляд, як міст у минуле.Румун-прикордонник:
-Гроші є? Скільки? 50 Євро на день хаве, чи не хаве? Друзі є тут? Ласкаво просимо!
Митники лише рукою махнули-іди геть, у тебе ніц перевіряти.
Хвилин десять, і, біне, Європа! Я на Мармарощині(Марамуреш-румунською). 

Трішки напружився, очікуючи, що зараз із кожного двору почнуть вибігати чорняві цигани, хватати за педалі, стрибати під колеса і канючити "мані". 
Та навіть собаки не кидалися. Циган в Румунії нема. Або вони поховалися десь далеко, так, щоб я не бачив.

Від міста Сіґет (Сігету-Мармациєй (Sighetu Marmației), і до місця, де зупинився табором, села змінюють одне одне постійно, на тротуарах багато будматеріалів, біля 80 км наче суцільний епіцентр-їдеш, як між будівельними рядами. З обох боків екскаватори, мішки з цементом, металочерепиця, дошки, цегла, труби, мішки, мішки,мішки...
Недалеко від Сіґету, біля села Сепинца, знаходиться відроджений монастир Пері – заснований ще у 1391 року (Mănăstirii Săpânța-Peri). Саме у ньому було вперше перекладено Біблію румунською мовою, а ще він був резиденцією мармароських єпископів. Зараз монастир відроджений, правда, історичне його місце знаходиться в...Україні, недалечко села Грушового, що лежить між селами Тересва та Солотвино. Дерев'яна дзвіниця нового монастиря, 78 метрів, вважається найвищою дерев'яною конструкцією в світі. 

Проте монастирі не входили в мою програму, тому я поїхав далі. А сюди я ще обов'язково повернусь! 


Дороги переважно ідеальні, хоч зустрічаються ділянки відвертого лайна. Водії передбачувані і адекватні, ніхто не кричить "кудапрьошся", та не сигналить. Обганяють по зустрічній, блимають поворотниками. Відчуваєш себе людиною!Ще вдома я розраховував ночувати на перевалі Pasul Prislop, але добре, що не доїхав отих п'яток км, змерз би там. Зупинився на околиці містечка Borsa(Борша), гірськолижного курорту. Сутеніло, тож швиденько встановив намет, зварив гречки, і з єгерською ковбаскою "затоптав". Приготував ще кисіль, подивився на зорі...і почав вкладатися до сну.
Намет встановив на галявинці, біля якогось обійстя. 47°37'13.9"N 24°48'30.3"E 
Вночі було прохолодно в ноги.
Господар вранці їхав коником, побачив мене, побажав доброго ранку.

Проїжджаючи дорогою DN18, між двома Національними парками-Марамуреш та Родней, треба мати при собі якусь частину готівкових грошей у румунських леях, обмінників я не зустрічав, а в багатьох магазинчиках і лавочках не приймають картки, хіба що на заправках. Також у цьому місці зустрічається лише один хост warmshowers, у Вишово-Вижнє(Vișeu de Sus), та я не планував ранньої зупинки, тому проїхав далі. Англійської в районі не знає ніхто!
Пробіг за день 143 км., набір висоти 1817 м.
Трек першого дня: 

0 коментарі:

Опублікувати коментар